Užitečné informace:

     
 

Jevišovice

     
 

Jevišovice jsou městem ležícím asi 16 km severozápadně od Znojma na řece Jevišovce. První písemná zpráva pochází z roku1289.
Nachází se v nadmořské výšce 250-420 m. Rozloha katastrálního území je 785 ha, žije zde 1200 obyvatel.
Od roku 1990 je centrum vyhlášeno památkovou zónou. Jevišovice byly do r. 1945 městem, tento statut znovuzískaly v roce 2007.

 

 

Informační centrum:

         
 
 

TIC na kruhovém objezdu 

Radnice 56

671 53 Jevišovice

 

Tel.:     731 589 833

E-mail:su@jevisovice.cz

www:    www.jevisovice.cz

338m nad mořem

 
 

 

Novinka:

          Rybaření  
  Ulovte si vlastní rybí pochoutku – pro všechny fandy rybaření nabízíme možnost vylovit si vlastní rybu v přilehlé přehradě Jevišovice.
Více informací naleznete zde..., nebo zde... Ceník povolenek naleznete zde...
   

 

Typy na výlet:

             
 

Starý zámek Jevišovice – zažijte tajemnou atmosféru nočních prohlídek Starého zámku (27.6. od 22hod. – 31.8.) více zde... nebo zde..

 
 

Jevišovické předzámčí - všichni příznivci vína mohou zavítat do vinárny, která je známá jako „Peklo". V předzámčí je umístěna expozice Jevišovicka, která je zaměřena na zdejší faunu a flóru, exponáty, které připomínají pány z Kunštátu, jeden z významných šlechtických rodů zdejší oblasti. 

   
Přehrada Jevišovice - jedna z nejstarších (vystavěna v letech 1894 – 1897) kamenných přehrad ve Střední Evropě díky svému technickému řešení byla vyhlášena technickou památkou. V současné době je využívána převážně k rybolovu a k rekreaci.
   
 
 
  Jízda na koni – Farma Trnka Křepice http://www.farmatrnka.webpark.cz/   Přírodní park Jevišovice - je situovaný v severních partiích Znojemska. Hluboké komplexy lesů pokrývající většinu území v okolí centra parku.  
 
 
  Koupaliště Pohoda Únanov - každoročně od 26.5.do 30.9., koupaliště nabízí plavecký a rekreační bazén, brouzdaliště pro děti, tobogán, skluzavku, vodní jeskyni, masážní lůžka, divoký kanál a další vodní atrakce.  
 
 
  Cyklotrasy - okolí města Jevišovice nabízí velmi pestrou síť cyklotras, ze kterých si vybere opravdu každý. Cyklostezky jsou lemovány nádhernou přírodou a zajímavostmi.  

Cyklostezka DSO Jevišovicka "Krajem dvou řek" – délka 53km

 
 
 
  Kostel sv. Josefa – Jevišovice - farní kostel sv. Josefa z roku 1830. V tomto kostele jsou umístěny varhany z roku 1748 ( dílna Anton Richter z Brna). V kostele probíhá každou neděli od 8.00 hod. Mše svatá  

Památník na vrchu Žalově – Jevišovice - v čase husitství byly Jevišovice baštou hnutí na Znojemsku, a proto na místním kopci Žalově byl vybudován pomník s typickým symbolem husitů-kalich.